1. Главная
  2. Кино
  3. Приховані сенси й підтексти фільму «Туристична Україна в просторі й часі»

Приховані сенси й підтексти фільму «Туристична Україна в просторі й часі»

57

Рівно тиждень тому відбулася інтернет-прем’єра фільму Сергія Саломатіна «Туристична Україна в просторі й часі». Ми, як і обіцяли, уважно стежили за перебігом подій, реакцією перших глядачів, самого режисера й ось, що маємо вам сказати.

Цілком очевидно, що український кінематограф отримав де що неординарне, міць і глибину чого ще належить усвідомити. Чутно окремі зауваження про недосконалість фільму, на що автор тільки посміхається й апелює до продюсерських вимог до форми, хронометражу та інших формальних характеристик… І готується робити режисерський монтаж і переформатувати твір по-своєму. Що ж, подивимося…

Безумовно, дуже шкода, що прем’єра пройшла в дні, коли вся українська кіноеліта була залучена до обговорення суконь і фільмів Одеського кінофестивалю. Але режисера нашого фільму це не засмучує: “Я знімав фільм для пересічного глядача, а не для кіноеліти”, – говорить він. Однак, якщо спробувати скласти портрет цього самого “пересічного” глядача “Туристичної України…”, ми безумовно зіткнемося з тим, що маємо, як не крути, фільм для еліти, тому що по-справжньому насолодитися тягучими естетськими відеозамальовками під тягучу музику може тільки прихильник досконалої форми, якому не потрібні стимули на кшталт драматургічних колізій, саспенсу etc… Автор, безумовно, це усвідомлює і ніби ненароком жартує над монотонністю свого дітища: наприклад, на двадцять восьмій хвилині у фільмі з’являється новела під музичний супровід колискової, й вже за чотири хвилини вона закінчується фінальними титрами. Але … фільм насправді на цьому не закінчується й продовжується ще майже пів години. Слід зауважити, що глядачі після фальш фіналу, як це не дивно, не розійшлися і дивилися фільм ще цілих 25 хвилин. Так “стібатися” з самого себе може тільки сильний й впевнений у своєму творінні режисер.

Можна нескінченно довго шукати паралелі, приховані сенси й підтексти (наприклад, новела про лелек цілком очевидно містить явний підтекст про війну на сході України), але в цілому хочеться сказати, що фільм є! І вийшов він таким, яким до нього не вдавалося стати жодному фільму новітньої історії українського кіно.

Подивимося, як будуть розвиватися події …

Переглянути фільм можна за посиланням:

Поделиться:

Предыдущая статья
КАКАЯРАЗНИЦА
Следующая статья
ЖОВТИЙ АВТОБУС

СМОТРИТЕ ТАКЖЕ

СВЕЖИЕ НОВОСТИ

ПОДПИШИТЕСЬ НА НАС

Меню