1. Главная
  2. Кино
  3. SPY-story и політичний трилер, чи український це жанр?

SPY-story и політичний трилер, чи український це жанр?

44

Трейлер, над яким працювала команда продакшену IdeaFilms вже з’явився у ютубі. Він змушує мене задуматися над питанням – чи є можливим український політичний трилер і чи можлива українська шпионська історія? Чому я саме так поставив питання? Тому що фільмів такого жанру в нас ще майже не було, принаймні я не можу згадати. Ці жанри більш притаманні анголо-саксонсокой культурі, де представлені у повному спектрі від Джона Ле Каре до Яна Флемінга і від Карткового будинку до Вся президентська рать.

Так, авжеж у них там ЦРУ, МІ- 7, президенти, які рулять демократичним світом. Чи можливо таке у нас, в нашій українськой “пєсочніце”? Так, цілком можливо. І наші події 80-90 років не менш драматичні. Так само ломалися навіть не держави, а цілі системи. А з ними ломалося і людске життя і світосприняття. Отже, звичайно нам є про що розказати. Але є і друге питання – чи сприйме це український глядач?

А як вони можуть це не сприняти? Вони жили в ті часи. Або їх батьки жили в ті часи. І це досі не відрефлексована епоха. Ми досі не оцінили ті часи і наші вчинки в ті часи. Отже, я переконаний, це треба ще раз пережити. Але не дай Боже пережити це насправді. Краще пережити це все в кіно. Зрештою, мистецтво для того і існує.

А тепер трохи про сам проект:

Історія, яка складає сюжетну канву “Небезпечної гри”, раніше ніколи і ніким не була розказана – ні у ЗМІ, ні в документальній, ні у художній літературі. Ще б пак: адже йдеться про історію протистояння українського футбольного клубу та його тренера двом політичним кланам. У своїй боротьбі за владу представники партійної еліти та високопосадовці КДБ намагаються використати успіхи українського клубу, який тріумфально виграє Кубок кубків УЄФА 2 травня 1986 року.

Особливого драматизму цьому протистоянню надає історичне тло – Чорнобильська катастрофа. У ті дні, коли наші футболісти виборюють перемогу, український уряд робить все можливе для того, щоб приховати від народу справжні наслідки аварії на ЧАЕС.

За персонажами “Небезпечної гри” стоїть реальні історичні особи, яких можна легко впізнати на фотографіях зі знімального майданчика. Центральна та найбільш драматична фігура фільму – тренер, який змушений протистояти небезпечній грі з високопоставленими силовиками, і водночас вести команду до перемоги у небезпечні для українського суспільства часи.

У цій історії український футбольний клуб, який використовує передові досягнення світового спорту на противагу радянським, стає метафорою українського суспільства, яке вступає у боротьбу за рух у цивілізований західний світ.

Авторами сценарію фільму виступили Денис Замрій (відомий за сценаріями до таких фільмів, як “Той, хто пройшов крізь вогонь”, “Полювання на Вервольфа”, “7 днів до весілля”, “Не намагайтеся зрозуміти жінку”, “Лікар Філатов” та ін.) .) та Сергій Соломатін. Продюсери – Олексій Комаровський та Сергій Саломатін. Режисер трейлера – Олексій Комаровський. Виробництво – продакшн-компанія IdeaFilms. У головних ролях задіяні Олександр Першин, Олександр Третьяченко та Сергій Кучеренко. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Ну і, власно, трейлер:

Поделиться:

Предыдущая статья
ЖОВТИЙ АВТОБУС
Следующая статья
Вещий Олег

СМОТРИТЕ ТАКЖЕ

СВЕЖИЕ НОВОСТИ

ПОДПИШИТЕСЬ НА НАС

Меню